W smogowej wielkomiejskiej rzeczywistości wyjście z domu na długi spacer to nie jest najlepszy pomysł. Jednak coś z dzieckiem (i ze sobą, drogie Mamy!) trzeba zrobić, żeby do reszty nie oszaleć w czterech ścianach… Dlatego dziś, po krótkiej przerwie wymuszonej przeprowadzką, wracam z wpisem na temat genialnego miejsca, które niedawno odwiedziliśmy po raz pierwszy, ale na pewno będziemy do niego wracać.

Mowa o miejscu edukacji rodzinnej „U króla Maciusia”. To niezwykle kolorowa, ale jednocześnie przyjemna dla zmysłów,  nowoczesna przestrzeń w Muzeum POLIN. Została zaprojektowana z myślą o najmłodszych. I w przypadku tego miejsca naprawdę to widać na każdym kroku! Docenią to z pewnością dzieciaki takie, jak mój Ignacy – uwielbiające eksplorować otoczenie, bez żadnych zahamowań.

Można tu robić wszystko – rysować, bawić się, czytać książki, muzykować, a nawet… otwierać szafki! Nikt nie zakazuje, nie pilnuje i nie grozi palcem.

„U króla Maciusia” podoba mi się przede wszystkim różnorodność. Znajdą tu coś interesującego dla siebie dzieci w każdym wieku. Dla raczkujących niemowląt przygotowano specjalną strefę – z poduchami, stopniami wyłożonymi miękką wykładziną i niskimi, łatwo dostępnymi półkami kryjącymi dostosowane do wieku zabawki, pomoce i książeczki.

Nieco starsze dzieci mają szansę dać upust swojej energii i wyszaleć się na całkiem sporej przestrzeni. Znajdą tu mnóstwo zakamarków, które sprawdzą się jako kryjówka przed rodzicami.

Dla starszaków przygotowano wysokie stoły, przy których można do woli rysować. Wszystkie materiały dostępne są na miejscu.

A kiedy już zabawa się znudzi (czy to w ogóle możliwe?) i potrzebna będzie chwila wytchnienia, pokaźnych rozmiarów biblioteczka tylko czeka na wykorzystanie.

Jeśli zgłodniejecie, nie musicie opuszczać króla Maciusia. Wydzielono tu specjalną strefę ze stolikami i krzesłami. Chwila na przekąskę i… można szaleć dalej!

W miejscu edukacji rodzinnej „U króla Maciusia” organizowane są też:

  • warsztaty rodzinne w weekendy – start godz. 11.00, dla dzieci 4-10 lat wraz z opiekunami, cena 30 zł – bilet rodzinny (1 dziecko + opiekunowie, każde następne dziecko + 10 zł),
  • cykle spotkań dla rodziców z dziećmi 1-3 lat, cena 240 zł/ 10 zajęć,
  • warsztaty dla grup zorganizowanych (m.in. przedszkoli) – codziennie (oprócz wtorków) start godz. 10.15, cena 150 zł grupa,
  • urodziny „U króla Maciusia”.

Informacje:

U króla Maciusia – strona www
Warszawa, Mordechaja Anielewicza 6

Godziny otwarcia:

  • codziennie (oprócz wtorków i wydarzeń specjalnych) w godz. 15.00-18.00
  • w weekendy w godz. 11.00-18.00.

Wstęp do miejsca edukacji rodzinnej „U króla Maciusia” jest bezpłatny. Należy tylko pobrać wejściówkę.

Obowiązuje zmiana obuwia!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Zostaw komentarz

Dodaj swój komentarz
Podaj swoje imię