Upały dają się we znaki chyba wszystkim. Dzieciaki wcale nie znoszą ich lepiej. A upały w wielkim mieście, w którym zieleni bywa jak na lekarstwo, często nie pozwalają normalnie funkcjonować. Jedyne, o czym myślę, gdy temperatura sięga 30 stopni, to chłód, cień drzew, fajna przestrzeń do zabawy dla dziecka i coś zimnego do picia. Tak się składa, że na mapie Warszawy jest takie miejsce, w którym znajdziecie to wszystko. Zapraszam Was do Fundacji Sto Pociech!

Fundacja Sto Pociech ogród

Fundacja Sto Pociech – perełka na warszawskim Nowym Mieście

Fundacja Sto Pociech znajduje się w Warszawie, na Nowym Mieście. Jest trochę schowana, ukryta. Przyznam, że miałam problem, żeby tam trafić :) To nie jest miejsce, do którego przychodzi się przypadkiem, „z ulicy”. Może to właśnie dzięki temu w Stu Pociechach panuje tak miła, kameralna atmosfera.

Zajęcia w Fundacji Sto Pociech 

Powiedzieć o Fundacji Sto Pociech, że to po prostu kawiarnia w pełni przystosowana do potrzeb najmłodszych, to za mało!

Mam poczucie, że w Stu Pociechach jest wszystko. Jednocześnie to „wszystko” jest spójne, czego nie mogę powiedzieć o nowych miejscach powstających w Warszawie, którym brakuje myśli przewodniej.

W Fundacji Sto Pociech przede wszystkim cyklicznie odbywają się zajęcia dla dzieci w różnym wieku. Znajdą tu coś dla siebie zarówno najmłodsze dzieci – od 6. miesiąca życia, jak i te starsze – nawet do 9. roku życia.

Część zajęć odbywa się udziałem rodziców, w pozostałych starsze dzieciaki mogą już uczestniczyć bez opiekuna.

Bardzo podobają mi się nazwy zajęć organizowanych w Fundacji Sto Pociech. Turlaki, Dreptaki, Szperaki – to tylko przykłady. Te nazwy zdradzają podejście do dzieci, jakie promuje Fundacja. Nie chcę tu rzucać wielkich haseł typu „podejście montessoriańskie” :)

W Stu Pociechach dziecko jest po prostu postrzegane jako CZŁOWIEK. Samodzielny, świadomy siebie, swoich potrzeb i upodobań, pragnący doświadczać i zbierać doświadczenia z otaczającego go świata.

ogród fundacji sto pociech

Niby oczywiste, a jednak nie zawsze tak to wygląda. Widać to nawet na tak prostych przykładach, jak łazienki w Fundacji. Umywalki są zawieszone na takiej wysokości, by młodzi ludzie mogli z nich korzystać w pełni samodzielnie. Wiecie, jaka to satysfakcja i frajda umyć ręce bez pomocy rodzica? :)

Ogród i kafejka Fundacji Sto Pociech

Fundacja Sto Pociech to nie tylko cyklicznie organizowane zajęcia dla dzieci.

Do Stu Pociech możecie przyjść po prostu napić się kawy, zjeść ciastko i skorzystać z tutejszego kąciku zabaw czy pięknego, wielkiego ogrodu, w cieniu drzew. Naprawdę ta przestrzeń daje wytchnienie i pozwala poczuć się trochę jak na wakacjach za miastem.

ogródek Fundacja Sto Pociech

ogród sto pociech

Fundacja Sto Pociech

W kafejce Fundacji dostępne są naczynia i sztućce dla dzieciaków, które jeszcze czasem lubią rzucić talerzem, gdy pyszne ciasto się skończy zbyt szybko :) Jeśli korzystacie ze słoiczkowych dań, a nie zabraliście żadnego ze sobą, na miejscu możecie kupić słoiczek dla głodnego malucha.

kawiarnia Fundacja Sto Pociech

Tak się składa, że Fundacja Sto Pociech została otwarta na nowo dosłownie kilka dni temu, po remoncie, który trwał cały lipiec! Jestem ciekawa, jak wygląda to miejsce po liftingu :) Na pewno wpadniemy tam niebawem!

ogródek sto pociech

Fundacja Sto Pociech dla rodziców

Pisałam już, że Fundacja Sto Pociech to miejsce, w którym jest wszystko. To „wszystko” oznacza, że oferta skierowana jest nie tylko do dzieci, ale też do rodziców, którzy w swoim rodzicielstwie potrzebują wsparcia.

Cyklicznie w Fundacji Sto Pociech odbywają się warsztaty i spotkania dla rodziców, a także grupy wsparcia na przykład dla rodziców dzieci ze specjalnymi potrzebami. Bardzo podoba mi się ta idea tworzenia czegoś w rodzaju małych wiosek. Brakuje ich w dzisiejszych czasach… Cieszy mnie, że coś w tym temacie zaczyna się zmieniać. Oby więcej takich inicjatyw, dzięki którym mamy, które często przez większość dnia są z dziećmi same, mogą tworzyć wspólnotę z innymi mamami. Myśl „nie jestem z tym sama” często dodaje skrzydeł!

W Fundacji Sto Pociech znajdziecie też profesjonalne wsparcie psychologiczne. Fundacja proponuje zarówno psychoterapię indywidualną, jak i dla par, a także konsultacje psychologiczne.

Informacje:

Fundacja Sto Pociech – strona www

Warszawa, ul. Freta 20/24a

sto pociech

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

Zostaw komentarz

Dodaj swój komentarz
Podaj swoje imię